Yogayı Sevmek İçin 10 Sebep

Yogayı Sevmek İçin 10 Sebep

Apr 18, 2020Rawsome Bar

Yoga, tüm kültürlere, inançlara, ırklara saygı içerisinde olarak bireysel iç yapının (mikro kozmos), evren (makro kozmos) ile tüm seviyelerde ve tam olarak birleşmesidir. Yoga erdemli bir yolculuktur. Bu yolculukta kendini fark edip, gücünü keşfedebilirsin. Yogayı sevmek için ise birçok sebep var. Biz 10 tanesini seçtik ve sizlerle paylaşmak istedik. 

1. Konu yoga olunca, ortada kural, engel ve yaş sınırı diye bir şey kalmıyor.2. İster birileriyle çalışın, ister kendiniz çalışın, yoga üzerinizdeki baskı ve stresin azalmasına yardımcı olur.


3. Yoga an’da yaşamanıza yardımcı olur. Geçmişi ve geleceği düşünmeden kendinizle baş başa kalın.


4. Hiçbir şey ulaşılamaz değildir. Yoga kendi gücünüzü kutlamakla alakalı bir deneyimdir. Gücünüzün farkında varın!5. Bedeninizi esnetir. Kilo kontrolünüzü daha rahat yapabilmenizi sağlar. Bedeninizi dinleyip onun farkına varmanızı sağlar.


6. Duruşunuzu daha dik hale getirir. Artık hayata karşı daha özgüvenli ve kendinden emin bir insan olursunuz.


7. Eğer güneş yüzünü gösterdiyse, hemen kendinizi dışarı atabilirsiniz. Yogayı her yerde yapmak mümkün...8. Bedeniniz ve ruhunuz güçlenir.


9. Daha güzel uyursunuz ve günü daha dinç ve enerjik geçirmenize yardımcı olur.


10. Yoga yaparken mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Yoga erdem dolu bir yolculuktur. Şimdi derin bir nefes alıp kendinizi bu yolculuğa bırakın ve sabırla çalışmaya devam edin.


 

More articles